Poradnia Diabetologiczna

Diabetolog Środa Wielkopolska

Diabetolog to lekarz, który zajmuje się leczeniem cukrzycy i jej powikłań. Cukrzyca jest obecnie jedną z najczęstszych chorób cywilizacyjnych. Jako choroba przewlekła i nieuleczalna cukrzyca wymaga długiego leczenia w ścisłej współpracy z lekarzem diabetologiem. Odpowiednia terapia pomaga spowolnić chorobę, uniknąć jej groźnych konsekwencji, a także poprawić komfort życia chorego. Diabetolog zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem tego schorzenia, jak również innych chorób metabolicznych związanych  z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej. Do diabetologa należy się udać gdy wyniki morfologii wskazują na nieprawidłowy poziom cukru we krwi. Warto również odwiedzić tego specjalistę podczas ciąży, gdyż w wyniku zmian hormonalnych istnieje ryzyko wystąpienia cukrzycy ciążowej.

Lek . Magdalena Ochowiak-Woźniak

Zakres usług: konsultacje lekarskie

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Leczone choroby:

Cukrzyca typu 1 - jak leczyć?

Cukrzyca typu 1 jest chorobą przewlekłą, która wymaga leczenia przez całe życie. Nie ma lekarstwa na cukrzycę typu 1, ale można ją kontrolować poprzez połączenie diety, ćwiczeń fizycznych i insulinoterapii. Terapia insulinowa jest podstawą leczenia cukrzycy typu 1. Insulina jest hormonem, który pomaga organizmowi wykorzystywać glukozę do celów energetycznych. Chorzy na cukrzycę typu 1 muszą przyjmować zastrzyki z insuliny kilka razy dziennie, aby utrzymać poziom cukru we krwi pod kontrolą. Przy odpowiednim leczeniu, oraz nadzorem diabetologa osoby z cukrzycą typu 1 mogą prowadzić normalne, zdrowe życie.

Cukrzyca typu 2 - objawy i leczenie

Cukrzyca typu 2 to przewlekła choroba, która występuje, gdy organizm nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny lub nie jest w stanie efektywnie wykorzystywać insuliny. Przyczyną może być otyłość, niska aktywność fizyczna lub uwarunkowania genetyczne. Cukrzycę typu 2 można leczyć za pomocą leków, zmiany stylu życia, a w niektórych przypadkach także operacji. Leki stosowane w leczeniu cukrzycy typu 2 obejmują insulinę, metforminę, sulfonylomoczniki i tiazolidinediony. Zmiany w stylu życia, które mogą pomóc w leczeniu cukrzycy typu 2 obejmują stosowanie zdrowej diety, utrzymywanie prawidłowej wagi ciała i regularne ćwiczenia fizyczne.

Współpraca