Poradnia Ortopedyczna

Ortopeda Środa Wielkopolska

Ortopeda to lekarz specjalista, który zajmuje się leczeniem urazów stawów i złamań kości oraz dolegliwości związanych z kręgosłupem i całym układem kostno-mięśniowym. Ortopeda skupia się między innymi na diagnostyce, leczeniu zachowawczym i operacyjnym wszelkiego rodzaju schorzeń, zmian zwyrodnieniowych, wad wrodzonych lub nabytych a także zmian pourazowych narządu ruchu. 

Lek . Maciej dragon

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Leczone choroby:

Lek . Paweł michalski

Zakres usług:

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym

PRP (platelet reach plasma) czyli osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi uzyskiwanym w procesie odwirowania krwi pelnej pobranej przed zabiegiem od pacjenta. W trakcie wirowania dochodzi do rozdziału krwi na składniki w zależności od ich ciężkości – w ortopedii wykorzystywana jest właśnie frakcja zawierająca niemalże same płytki kwi. Ponieważ preparat powstaje na bazie własnej krwi pacjenta jest on bardzo bezpieczny w stosowaniu, nie ma właściwości alergizujących. Osocze bogatopłytkowe zawiera wiele cząsteczek nazywanych czynnikami wzrostu – są to różne molekuły naturalnie występujące we krwi i stymulujące procesy wzrostowe oraz regeneracyjne, nasilają także procesy rozwoju naczyń krwionośnych co poprawia odżywienie i natlenienie tkanek.

Wskazania do ostrzykiwania:

Iniekcje do- i okołostawowe stosowane są w terapii, przede wszystkim wczesnych, stadiów choroby zwyrodnieniowej stawów na przykład stawu kolanowego. Prowadzi to do poprawienia funkcji i ruchomość stawu, a także zmniejsza dolegliwości bólowe. Jeżeli choroba jest bardziej zaawansowana, a pacjent nie kwalifikuje się do leczenia operacyjnego zastrzyki z osoczem bogatopłytkowym stosowane są w celu uśmierzenia bólu. Oprócz choroby zwyrodnieniowej stawów PRP znajduje zastosowanie także w leczeniu tendinopatii i entezopatii, uszkodzeń brzuśców mięśniowych, próbuje się wdrożyć je także do leczenia ran.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym

Zastrzyki z kwasu hialuronowego (HA) mają na celu zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz zwiększenie zakresu ruchomości stawu kolanowego. Mechanizm działania HA w chorobie zwyrodnieniowej stawów polega na wpłynięciu na mechanikę stawu poprzez przywrócenie właściwej masy cząsteczkowej HA w płynie stawowym. Drugim ważnym działaniem HA jest zmniejszenie procesu zapalnego w stawie.

Badania kliniczne dowodzą, że w przeważającej ilości przypadków, pierwsze efekty wiskosuplementacji są przez Pacjentów dostrzegane po około 7-10 dniach od iniekcji. Wyraźną poprawę w obrębie stawów zgłaszają oni po około 4 tygodniach od przeprowadzonego zabiegu

Współpraca