Poradnia Psychologiczna

Psycholog Środa Wielkopolska

Do psychologa warto pójść, gdy mamy wrażenie, że nasze życiowe sytuacje zaczynają nas przerastać i nie możemy sobie z nimi poradzić. Wsparcie w najbliższych często jest niewystarczające, a próby samodzielnego radzenia sobie z problemami nie zdają egzaminu. Warto wtedy skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Mgr. Anita Baum

Zakres usług: konsultacje lekarskie

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Leczone choroby:

Zakres usług:

Depresja - objawy, leczenie

Depresja jest poważnym stanem medycznym, który może powodować szeroki zakres objawów fizycznych i psychicznych. Chociaż każdy doświadcza czasem smutku i obniżonego nastroju, depresja jest czymś więcej niż tylko przejściową fazą. Nieleczona może prowadzić do problemów z pracą, szkołą, związkami i poczuciem własnej wartości. Osoby cierpiące na depresję mogą również doświadczać zmian w apetycie i wzorcach snu, a także zmęczenia i poczucia bezwartościowości lub beznadziejności. Chociaż nie ma jednego uniwersalnego podejścia do leczenia, większość osób z depresją odnosi korzyści z połączenia leków i terapii. Jeśli uważasz, że Ty lub ktoś, kogo znasz, może cierpieć na depresję, ważne jest, abyś udał się do lekarza lub specjalisty od zdrowia psychicznego w celu dokonania oceny.

Terapia uzależnień - psychoterapia

Terapia uzależnień jest rodzajem psychoterapii, która jest wykorzystywana w leczeniu osób z zaburzeniami uzależnienia. Terapia uzależnień często obejmuje doradztwo indywidualne i grupowe, jak również terapię rodzinną. Celem terapii uzależnień jest pomoc pacjentowi w rozwinięciu zdrowych umiejętności radzenia sobie z problemami i zajęcie się podstawowymi kwestiami, które mogą przyczyniać się do uzależnienia. Psychoterapia jest ważną części leczenia uzależnień i może pomóc jednostkom w pokonaniu uzależnienia i prowadzeniu
zdrowego, produktywnego trybu życia.

Współpraca