Poradnia Dermatologiczna

Dermatolog Środa Wielkopolska

Dermatologia to dziedzina medycyny zajmująca się funkcjonowaniem skóry oraz jej chorobami (w tym chorobami włosów i paznokci) . Dermatolog bada skórę oraz szuka możliwych przyczyn nieprawidłowości w jej wyglądzie.

Warto pamiętać, że niepokojące zmiany nie muszą mieć źródeł w wadliwym funkcjonowaniu samej skóry, lecz często są następstwem chorób wewnętrznych, np. zmian hormonalnych, nowotworów, chorób zakaźnych, alergii, a także chorób wenerycznych.

 Oferujemy medyczną opiekę dermatologiczną dla szerokiej gamy schorzeń, w tym trądziku, egzemy, łuszczycy, raka skóry i innych.

Lek. Dermatolog Tomasz Gaura

Zakres usług: konsultacje lekarskie, ocena dermatoskopowa znamion skórnych

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Leczone choroby:

Łuszczyca - przyczyny, objawy, leczenie

Łuszczyca jest przewlekłą chorobą skóry, która powoduje zbyt szybki wzrost komórek skóry. Powstające płaty grubej, łuszczącej się skóry mogą być swędzące i bolesne, i często występują na łokciach, kolanach, skórze głowy i w dolnej części pleców. Łuszczyca jest powodowana przez kombinację czynników genetycznych i środowiskowych, i ma tendencję do występowania w rodzinach. Nie ma lekarstwa na łuszczycę, ale istnieje wiele zabiegów, które mogą pomóc złagodzić objawy. Należą do nich kremy i maści stosowane miejscowo, leki doustne, terapia światłem oraz leki biologiczne. Przy odpowiednim leczeniu, większość osób z łuszczycą może kontrolować objawy i cieszyć się dobrą jakością życia.

Atopowe zapalenie skóry - leczenie

Atopowe zapalenie skóry to rodzaj egzemy, która zwykle zaczyna się w dzieciństwie. Charakteryzuje się suchą, swędzącą skórą i może prowadzić do popękanej, surowej skóry, jeśli nie jest leczona. Istnieje wiele sposobów leczenia atopowego zapalenia skóry, w tym dostępne bez recepty kremy i maści, zalecane leczenie miejscowe oraz leki doustne. W ciężkich przypadkach może być zalecana fototerapia (leczenie światłem). Najważniejsze jest aby utrzymać skórę nawilżoną. Pomoże to zapobiec swędzeniu i pękaniu, które może prowadzić do dalszych podrażnień i infekcji.

Rodzaje trądziku

Trądzik jest chorobą skóry, która może dotknąć ludzi w każdym wieku. Istnieje kilka różnych rodzajów trądziku, każdy z własnym zestawem objawów.

Współpraca